Könnyedén nyert a vendégcsapat

2020. december 10. csütörtök, 17:56
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű Paks 66-93 (15-21, 18-17, 16-28, 17-27)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv.: Cziffra, Tőzsér,  Balogh Gy.
ZTE: Duren(15/3), Delas (10/3), Bonifert (4), Vuko (17/9), Gleen (4). Csere:Polster, Plézer (2),Simon (3), Völgyi (2), Szabó (2), Ahmed (7/3). Vezetőedző: Ante Nazor.
Paks: Shepard (15/3), Pupp (3/3),  Eiligensfeld ((14/3),  Capars (17/6), Jackson (9/3). Csere: Kis (3/3), Kovács (7/3), Gulyás, Velkey, Baker (25/9). Vezetőedző: Dzunics Branislav

Duren kosarával a ZTE szerzett vezetést, és 4-0-ra is vezetett, a Paks két percig nem talált a gyűrűbe, a házigazdák nem tudtak élni a lehetőséggel. Egy darabig fej-fej mellett halad a két csapat. (5. p.: 8-8). A negyed hajrája a vendégeké volt pontosabban támadtak és hét ponttal vezettek (10. p.. 15-22).
Négy percig nem talált a gyűrűbe a ZTE, a Paks kihasználta (12. p.: 17-24). Nem hagyta magát a hazai csapat Vuko eredményessége után előbb felzárkózott (13.: 20-23), egy perccel később egyenlített. A zalaiakat nem nyugtatta meg a jó széria, ismét kapkodni kezdtek, atomváros csapata elhúzott (17. p.: 26-36). A zalaiak a hajrájában valamelyest csökkentették hátrányukat.
A harmadik negyedben öt perc alatt mindössze két pontot szerzett a ZTE. A vendégek köszönték a lehetőséget, és éltek vele, előbb tíz pontra (22. p.: 33-43), majd egy újabb jó szakasszal húsz pontra növelték előnyüket.  (24. p.: 35-55).
Innen már nem volt esélye a házgazdának visszakapaszkodni. A Paks magabiztosan tartotta előnyét (35. p: 55-75). A mérkőzés hajrájában még rátettek egy lapáttal a vendégek, és fölényessé vált sikerük.
A zalaiak mindössze a mérkőzés elején reménykedhettek a sikerben. A folytatásban a Paks a kosárlabda több elemében felül múlta a ZTE (három pontosok, lepattanó labdák megszerzése. A ZTE így továbbra is egy győzelemmel szerénykedik a bajnokságban.