Vezető hírek
Balaicz Zoltán: Folytatódik Zalaegerszeg dinamikus fejlődése
Oválpálya, duális tanműhely, TOP plusz program, valamint Gébárti- és belvárosi fejlesztések várhatók 2025-ben
Mint fogalmazott, idén is folytatódik a zalai megyeszékhely dinamikus fejlődése, Zalaegerszeg megérett arra, hogy a zalai központi funkciók ellátásán túl már térségi, regionális szerepkört is magára vállaljon. A gazdaság fejlődésének legjobb fokmérője a helyi iparűzési adó összegének alakulása, ami tíz év alatt a duplájára nőtt. Olyan gazdasági ökoszisztéma alakult ki Zalaegerszegen, ahol jelen van és összekapcsolódik a termelés, a kutatás-fejlesztés, az innováció, a szakképzés, az egyetemi oktatás, valamint a különféle szolgáltatások.
A tesztpályán újabb fejlesztések várhatók (Forrás: ZalaMédia archív)
A ZalaZONE Járműipari Tesztpályán 2025-ben elkészül 16 milliárd forint ráfordítással a 4,6 kilométer hosszúságú oválpálya, ahol nagy sebesség mellett lehet majd tesztelni a járműveket. A NEXT GEN MOBILITY névre hallgató 35 milliárd forint értékű autóipari nagyberuházás is befejeződik 2025-ben. A FLEX új, 10 ezer négyzetméter nagyságú üzeme a magyarországi autógyártóknak (pl. a BNW-nek) fog járműalkatrészeket gyártani. Emellett a Ford és a Volkswagen vállalatokkal is szerződéses kapcsolatba került a cég. A Rheinmetall üzem a jelenlegi gyártás mellett újabb tervezési, fejlesztési és gyártási feladatokkal bővül.
A 2025-ben tervezett elinduló fejlesztésekről a következőkben számolt be a polgármester. Idén elkezdődik a duális szakképző központ mellett egy modern duális tanműhely építése 1,7 milliárd forintos beruházással. Megkezdődik a Városi Hangverseny-és Kiállítóterem előtti Gábor Miklós tér felújítása. Megújul a Rózsa liget, elindul a volt tiszti klub (egykori HEMO) felújítása, újabb fejlesztések várhatóak a Gébárti-tó mellett és bővül a város közbiztonsági kamerarendszere. Elkezdődik a déli átkötő út felújítása és kiszélesítése. Ezen kívül több útszakasz és utca felújítása is megtörténik.
2025-ben a Gébárti-tó környezetében is várható még fejlesztés (Forrás: ZalaMédia archív/Pánczél Petra)
A 2024-2029 közötti önkormányzati ciklusban a TOP Plusz Európai Uniós Program keretében 8,5 milliárd forint fejlesztési forrás áll rendelkezésre. Ennek pályázatait folyamatosan adja be az önkormányzat. Valamennyi fejlesztés, közösségi tér kialakítása, intézmények felújítása 2029-ig megvalósul. Ezen kívül kulturális és helytörténeti programok megvalósítására is benyújtotta az önkormányzat a pályázatot.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit