Vezető hírek
Emléktáblát avattak Szalay Annamária tiszteletére
Életútját Balaicz Zoltán polgármester idézte fel: 55 évvel ezelőtt éppen ezen a napon született a politikus Zalaegerszegen. Tanítói, népművelői és szakközgazdász diplomát szerzett, tanított általános iskolában, újságíróként dolgozott a Zalai Hírlapnál, irányította a helyi moziüzemi vállalatot, majd évekig a Városi Hangverseny-és Kiállítóterem igazgatójaként dolgozott. A Fidesznek 1991 óta volt tagja, 1993-2004-ig a párt megyei elnöke. 1998-tól hat éven át országgyűlési képviselőként tevékenykedett, 2004-ben lett az ORTT tagja, 2010-ben pedig a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság, majd a Médiatanács elnöke lett.
Az emléktáblát Szalay Annamária keresztlánya, Anna leplezte le
Balaicz Zoltán személyes emlékeiről is szólt emlékező beszédében. „Panni korrekt, megbízható, közvetlen, életvidám, sportszerető és lokálpatrióta volt”- fogalmazott.
Gulyás Gergely az Országgyűlés alelnöke az emléktábla avatásán a következőket mondta: „Szalay Annamáriának nem túl hosszú, de küzdelmes és máig maradandó példát jelentő, értéket teremtő életút jutott. Soha nem az elismerésért, rangokért, posztokért állt sorba, hanem feladatért, bárhová vetette is a sors. Mindig azt kereste, miként tud értéket és maradandót teremteni.”
Szalay Annamáriának, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság első elnökének szívügye volt egy olyan médiakultúra megteremtése, amelyben a közszolgálat nem igazodik a „mindennapjainkat elöntő posványához”, ahol a nemzeti kultúra valódi értékei mindenki számára elérhetőek. Gulyás Gergely úgy fogalmazott: Szalay Annamária Budapesten is mindig zalaegerszegi maradt, ezer szállal kötődött a városhoz, támogatta a helyi médiumokat, a kulturális életet. A tágabb politikai közösségért végzett tevékenységével érdemeket szerzett.
Gulyás Gergely emlékezett Szalay Annamáriáról
Blaskó János szobrászművész alkotását Szalay Annamária keresztlánya Anna, valamint Gulyás Gergely, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter – a médiaalapítvány elnöke – és Balaicz Zoltán polgármester közösen leplezték le.
Ezt követően a hangversenyteremben átadták a 12. Göcsej Filmszemle díjait, köztük a Szalay Annamária emlékére alapított kitüntetéseket. Varga Mihály arról beszélt, hogy Szalay Annamáriának egyszerű, tiszta értékrendje, magyarságtudata és hite adta az erejét, amelyet a róla elnevezett alapítvány szellemisége is képvisel.
A Médiadíjat Vadas Zsuzsanna, a ZalaEgerszeG hetilap felelős szerkesztője vehette át Varga Mihálytól
A Szalay Annamária filmdíjat és médiadíjat Molvay Norbert: ha nem segít a mindenható című dokumentumfilmjével nyerte el. Médiadíjat vehetett még át Szarvas József, a Nemzeti Színház színművésze és Vadas Zsuzsa a ZalaEgerszeG hetilap felelős szerkesztője.
MEGOSZTÁS
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
-
rövidhírek
Tökfesztivál a Csácsi ÁllatsimogatóbanBaleset miatt teljes az útzár Alsónemesapátinál a 76-os főútonHétvégén Göcsej FilmszemleZalaegerszeg készen áll a teke világkupáraIngyenes szűrés Zalaegerszegen, a gyermekek látásának megőrzéséértA fiatalok pesszimistábbnak tűnnek, ha a fizetésükről van szóZalában két helyszínen is várja az érdeklődőket az idei Erőművek Éjszakája Kóstoló és akció a zalaegerszegi piacon a tojás világnapjánZalai lakástüzek: kilenc hónap alatt 4 halott a megyébenSzombat délután tűz ütött ki a zalaegerszegi szeméttelepen -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázó Traffipax infó 2016.Július 20.Páka szerethető, élhetőSármellék sikereiNaperőmű létesülhet Söjtörön"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Tavat kerülő vesebetegekKöszöntötték az 500 ezredik ügyfelet top 10
Új és biztonságosabb út a Bartók Béla utca és a Jánka-hegy közöttBaleset miatt teljes az útzár Alsónemesapátinál a 76-os főúton25 éves a Zalai CsipkeműhelySzalvétagyűjtők klubja indult ZalaegerszegenPedagógusokat köszöntöttek ZalaegerszegenMűvészeti központtá és karrierirodává alakítaná át az MMIK épületét a fiatal tervezőKiállítás a gébárti alkotóhét anyagábólMúzeumpedagógiai évnyitó teadélutánnalSzombat délután tűz ütött ki a zalaegerszegi szeméttelepenSaját társasjátékot fejlesztett a Deák-könyvtár