Vezető hírek
Július 24-én ismertetik az induló képzések ponthatárait
Az Oktatási Hivatal és a felsőoktatási intézmények folyamatosan dolgozzák fel a fiatalok által határidőig beküldött módosításokat, melyeket a ponthatárok kihirdetéséig el is végeznek az intézmények. A diákoknak a módosítások beküldésével lezárult az ügyintézési időszak és már csak a ponthatárok megismerése van hátra.
A 2024 szeptemberében induló képzések ponthatárait július 24-én este hirdetik ki, és azok elsőként, a Felvi.hu-n lesznek elérhetők.
A ponthatárok határozzák meg, hogy a jelentkező melyik általa megjelölt képzésre kerül be. Mindenki csak egy helyre nyerhet felvételt, mégpedig az általa megjelölt jelentkezési helyek közül az első olyanra, amelynél a pontszáma eléri vagy meghaladja a megállapított ponthatárt. Egy képzés ponthatárát az intézmény kapacitása mellett az befolyásolja, hogy hányan és milyen eredménnyel jelentkeztek oda. Minél több magas pontszámú jelentkező listáján szerepel az adott szak az első helyen, annál magasabb lesz ott a ponthatár – olvasható az Oktatási Hivatal tájékoztatójában.
Illusztráció
Előfordulhat, hogy megfelelően felkészült jelentkezők hiányában vagy egyéb okok miatt egyes jelentkezési helyeken a meghirdetés ellenére sem indul új évfolyam. A felvételi pontokat továbbra is 500 pontos (400+100) rendszerben számolják. Az 500 pont egyébként a tanulmányi pontokból, az érettségi pontokból és az intézményi pontokból áll össze, vagy duplázás esetén az érettségi pontokból és az intézményi pontokból.
A besorolási határozat – amely tartalmazza, hogy a felvételiző mely képzésen kezdheti meg tanulmányait szeptemberben – legkésőbb 2024. augusztus 1-ig elérhető lesz az E-felvételi Hivatalos iratok menüpontjában. Erről minden jelentkezőt e-mailben is értesítenek.
Jó várakozást és sikeres felsőfokú felvételt kívánunk a középiskolásoknak!
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Burkolatfelújítás Zalaegerszegen, a Hoffhalter utcábanÜnnepi kenyérszentelés a zalaegerszegi olai templombanFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátIngyenes egészségnap és szűrés a zalaegerszegi Dísz térenAugusztus 23-án ismét Lecsónap a zalaegerszegi piaconVáltozások a földhivatali ügyfélszolgálatok nyitvatartásábanMegújul az ivóvízhálózat és az útburkolat a zalaegerszegi Építők útjánElső Vergyálomi Versmaraton a zalaszentgróti pincesoronMesterséges Intelligencia alapú nyilvános chatbot szolgáltatást indított a vonyarcvashegyi önkormányzatHárom napig teljes útzár a Gasparich utca egy szakaszán -
rovatunk hírei
Wolfpack 2025 Makettverseny és KiállításArte vita natura - a 32. GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep zárókiállításaÉvfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállítása top 10
Ideiglenesen láthatók a volt Ruhagyár homlokzatán Brád András divatrajzaiÚj névvel és külsővel folytatja működését a zalaegerszegi bevásárlópark20 évesen már életmentő a fiatal úszómesterFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátVárosi séta a 90 évvel ezelőtti Göcseji Hét nyomábanMóra Ferenc-díjban részesült Béres Katalin történész, főmuzeológusKacsatalálkozón járt a zalaegerszegi oldtimer tulajdonosKenyérszentelés, városi ünnepség, falumúzeum napja augusztus 20-ánGöcseji hét 90 címmel Zalaegerszeg első fesztiváljára emlékeznekMegszépülve fogadja a filmkedvelőket az Art Mozi vetítőterme