Vezető hírek
A vidéki élet szépségei-diákszemmel
A fenti pályázat esetében 15 év volt a jelentkezők felső korhatára. S a térség 20 településéről 56 diák ragadott fényképezőgépet, hogy fotó vagy montázs formájában adja vissza, amit a környezetében értékesnek, szépnek lát. Egyéb témamegkötés nem volt, így változatos módon az épített és természeti környezet, növények, állatok, s maga az ember, sőt a közösség, mint érték is visszatükröződik a 150 képen.
- A gyerekek ismerjék meg szülőföldjüket, mert a hazaszeretet itt kezdődik – hangsúlyozta Kiss Gábor, hozzátéve, hogy ügyesen, olykor meghatóan oldották meg a feladatot a diákok és változatos témákkal álltak elő, sokszor az apróságokban is meglátva a szépet.
A megnyitón köszöntötte a jelenlévőket Sebestyénné Horváth Margit, a települési könyvtári szolgálat vezetője, akinek oroszlán része volt a pályázat létrejöttében, lebonyolításában. A kiállítást Kardos Ferenc, a nagykanizsai Halis István Városi Könyvtár igazgatóhelyettese nyitotta meg. Értékelte a beérkezett alkotásokat, melyeket Káli Csaba történész-levéltárossal és Gedeon Tamás pedagógus-fotóssal közösen bíráltak el.
- Tanulságos végignézni a képeket, látható mennyi érték van falun. Nem tudományos szemmel, hanem amit a gyerekek annak látnak. Érték, ami emlékeztet valamilyen régi dologra, amit meg kell menteni. Nemcsak magatoknak fotóztatok, mert múlandó dolgokat mutattok fel. Megjelent a képeken a szép mellett a kevésbé szép, de fontos téma, a táj, az élőlények, s maga az ember, a nagymama a rózsák között. A montázsokat alkotó felvételek között is vannak olyanok, melyek önállóan is megállnák a helyük. S érték maga az idő egy gyönyörű pillanata, amit a fotózással töltöttetek – mondta többek között Kardos Ferenc.
A helyezettek mellett különdíjakat is átadtak, de minden pályázó ajándékban részesült. A legtöbb munka Nagykutasról érkezett. Egy pályázó maximum három alkotással indulhatott, s voltak akik ezt ki is használták. Így a montázs kategória győztes Csóbor Mátyás, aki Böde szépségeit tárta a közönség elé. Őt követte a zsűri rangsorában Varga Boglárka (Nemesapáti) és Csizmazia Veronika (Zalabér). Fotó kategóriában Deák Patrik (Nemesapáti) érte el az első helyet, megosztott második helyezett lett Szeidli Katinka (Zalabér) és Varga Dominik (Milejszeg). Megosztott harmadik helyezett lett Varga Kira (Nemesapáti) és Bödör Bence (Nagykutas). Különdíjban részesült Varga Szabolcs (Boncodfölde) és Boronyák Gergő (Nagykutas).
A díjátadáson közreműködött Konczér Katalin, a Zala Megyei Értéktár Bizottság elnöke. A megnyitón ajándék műsorral az Aranykapu együttes szolgált.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Dr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeSkribek Alen újra ZalaegerszegenJúnius 28-án Olai Fesztivál a Göcseji FalumúzeumbanCsoportosan elkövetett rablás a ParkerdőbenOrszágos bajnoki címet ünnepelhetett a Kölcsey B33-as kosarascsapataJúlius 5-én ismét Filmzenei koncert a Dísz térenKi kapja az idei Lokálpatrióta Díjat? Július 14-ig várják a szavazatokat50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán! -
rovatunk hírei
Lemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaBalatongyörökön gazdag és változatos program várja a vendégeketMackópszichológia: miért vonzódunk a játékmacikhoz?Sokat látott a világból a National Geographic Magyarország szerzője100 ezer hektáron indul el a Bioszféra-rezervátum fejlesztése Zalában, a Mura árterénMozaikok Bagod évezredes történetéből, gazdag római kori leletekkelÁldozópappá szentelték Demeter IstvántNuno Campos irányítja a ZTE FC-t a következő szezonbanNyári szünet a Gazd’asszonyoknál top 10
Lemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnöke