Laza Média
Simándy József Emlékest
Simándy József Emlékest 2016.08.27.
100 ÉVE SZÜLETETT SIMÁNDY JÓZSEF OPERAÉNEKES, BALATONGYÖRÖK DÍSZPOLGÁRA!
2016. szeptember 18-án lesz 100 esztendeje, hogy megszületett a XX. század egyik legkiválóbb magyar operaénekese, Simándy József (1916. 09.18. – 1997. 03.04.).
A legnehezebb férfi hangfaj, a tenorhang egyik legkiválóbbja volt hazánkban és a világban. A művész minden nyáron – 1958-tól haláláig – Balatongyörökön pihente ki családja társaságában a művészi évad fáradalmait.
2016. augusztus 27-én, szombaton 19 órai kezdettel az Ő születése századik évfordulójára emlékezünk egy nagyszabású emlékhangverseny megrendezésével.
Helyszín: Balatongyörök, Szabadtéri Színpad, Balaton-part.
Az Emlékhangverseny I. részében operaáriák és dalok, a II. részben operett részletek, illetve vidám dalok és áriák csendülnek fel.
A kétrészes ünnepi est fellépői:
Énekművészek:
-Denk Viktória
-Pitti Katalin
-Temesi Mária
-Berczelly István
-Gyimesi Kálmán
-Palerdi András
-Kiss Sándor klarinétművész
-Zongorán közreműködik Harazdy Miklós zongoraművész (lfze.hu/hu/-/harazdy-miklos).
Fellépnek még a 2016. évi Szegedi Simándy József Nemzetközi Énekverseny díjazottjai: Baracskai Judit, Rendes Ágnes és Ninh Long (Vietnam).
A műsort összeállította és vezeti Simándi Péter.
Szeretettel vár minden érdeklődőt Balatongyörök Önkormányzata és a Simándi család.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Burkolatfelújítás Zalaegerszegen, a Hoffhalter utcábanÜnnepi kenyérszentelés a zalaegerszegi olai templombanFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátIngyenes egészségnap és szűrés a zalaegerszegi Dísz térenAugusztus 23-án ismét Lecsónap a zalaegerszegi piaconVáltozások a földhivatali ügyfélszolgálatok nyitvatartásábanMegújul az ivóvízhálózat és az útburkolat a zalaegerszegi Építők útjánElső Vergyálomi Versmaraton a zalaszentgróti pincesoronMesterséges Intelligencia alapú nyilvános chatbot szolgáltatást indított a vonyarcvashegyi önkormányzatHárom napig teljes útzár a Gasparich utca egy szakaszán -
rovatunk hírei
Göcsej FesztiválFalumúzeum napja 2025.FESTetics ParkfesztiválÉlővilág tábor a Göcseji SkanzenbenFestetics-kastély Éjjel-nappalZALAKAROSI BORNAPOK 2025.SPAMALOT, avagy a Gyalog galopp musicalKeszthelyi BorFeszet - 33. Zalai BorcégérKrimi a javából - interaktív nyomozós városnézős sétaEgerszeg Búcsú 2025. top 10
Ideiglenesen láthatók a volt Ruhagyár homlokzatán Brád András divatrajzaiÚj névvel és külsővel folytatja működését a zalaegerszegi bevásárlópark20 évesen már életmentő a fiatal úszómesterFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátVárosi séta a 90 évvel ezelőtti Göcseji Hét nyomábanMóra Ferenc-díjban részesült Béres Katalin történész, főmuzeológusKacsatalálkozón járt a zalaegerszegi oldtimer tulajdonosKenyérszentelés, városi ünnepség, falumúzeum napja augusztus 20-ánGöcseji hét 90 címmel Zalaegerszeg első fesztiváljára emlékeznekMegszépülve fogadja a filmkedvelőket az Art Mozi vetítőterme