2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Kétszeri hosszabbítás után győzelem

2020. november 12. csütörtök, 12:47
Szerző: Bedő István
Zalakerámia ZTE KK – Oroszlány SE Lions 93-91 (23-15, 12-23, 24-19, 13-15, 8-8, 13-11)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó). Jv. Győrffy, Csabai-Kaskötő, Boros.
ZTE: Duren (14),  Vuko (18/3),  Polster,  Delas (31/9), Glenn (13). Csere: Szabó (6), Plézer (6/3), Simon (5/3), Völgyi, Bonifert. Vezetőedző: Ante Nazor.
Oroszlány: Anderson (11/3), Abell (12/6), Bíró (12/6), Bailey (24/3), Anda. Csere: Illés (8/6), Kucsora (2),  Morgan (11),  Garamvölgyi, Hayes (11).Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Első mérkőzését játszotta az élvonalban a hazai csapat, ellenfele már négynél tartott. Jobban játékban volt, mint a zalai csapat. Az első öt percben kevés kosár esett, mindkét oldalon sok volt a pontatlanság. A ZTE-ből az első öt percben mindössze csak Delas szerzett kosarat. Lassan vette fel a mérkőzés ritmusát a zalai csapat. Fokozatosan dobott pontosan a ZTE, és a negyed végére nyolc pontos vezetésre tette szert. A házigazdák lendülete egy rövid ideig még tartott (12. p.: 26-20).  A folytatásban megtört a ZTE lendülete. A hazaiak legjobb pontszerzője Delas pihent meglátszott a pontszerzésen, a vendégek felzárkóztak (16. p.: 28-28). A negyed végére átvették a vezetést, A hazaiak főleg támadásban gyengélkedtek.
A harmadik negyed elején tovább növelte előnyét az Oroszlány (23. p.: 37-46). Remek két perc után egyenlített a ZTE (25. p.: 46-46). A kosarakat rendre Delas szerezte a hazai oldalon. A átvette a vezetést, a hazai csapat. (26. p.: 53-48). A fellángolás rövid ideig tartott. a negyed hajrájában ismét felzárkózott a vendégcsapat. A negyedik tíz percben felváltva vezettek a csapatok. A befejezés előtt nem sokkal, három ponttal vezetett a zalai csapat, de nem sikerült megtartania előnyét. Jött az első hosszabbítás, elején a vendégek látszottak győztesnek (42. p.: 72-77). A hazaiak nagyot küzdve, Delas pontjaival egyenlítettek. A második hosszabbításban végig a ZTZE vezetett, volt amikor öt ponttal is, végül sikerül  két  pontot megtartani előnyéből.
Győzelemmel kezdte a bajnoki idényt a ZTE. A sikerért azonban alaposan meg kellett küzdenie. A zalaiak rendkívül hullámzóan játszottak. Játékban lesz még hová fejlődni.