2024.04.23., kedd - BélaZalaegerszeg időjárása

Nem sikerült átlépni árnyékunkat

2019. április 01. hétfő, 08:52
Egis Körmend - Zalakerámia ZTE KK 96-86 (25-15, 25-26, 24-26, 22-19). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Körmend, 2100 néző. Jv.: Cziffra, Ádám, Balog Gy.

Körmend: Bradford (12/3), Németh (3/3), Price (22/9), Hammands (23/9), Delas (12/3). Csere: Ferencz, Lajsz (2), Thames (21/6), Takács. Vezetőedző: Mathias Zollner.

ZTE: Ware (20/18), Thompson (19/9), Green (19/6), Szabó (10/3), Agafanov (7). Csere: Gulyás (4), Durázi (5/3), Bagó (2), Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Hosszú ideig nem esett kosár a rangadón, majd a hazai két hármassal nyitott és gyorsan elhúzott (3. P.: 8-2). Mindkét oldalon keményen védekeztek a csapatok, gyakran szólt a bírói síp. A sok fault minden szempontból a Körmendnek kedvezett (8. p.: 21-12). Időt kért Bencze Tamás, de nem nagyon csökkent ellenfele előnye. Pontosabban dobtak a házigazdák. A második tíz perc elején két 3 pontossal felzárkózott a ZTE, aztán ismét a hazaiak percei következtek (17. p.: 42-33). Majd javult a vendégek védekezése, pontosabbá váltak a támadások, felzárkózott a ZTE 19. p: 42-39). Hazai időkérés után ismét 10 pont körül vezetett a vasi csapat.

Szünet után is folytatódott a húzd meg, ereszd meg akció a két csapat között. (27. p.: 65-54). Majd megrázta magát a vendégcsapat, ismét közelebb jött ellenfeléhez. A záró tíz percben három pontra is feljött a ZTE ( 36. p:: 83-80). Sajnos, ekkor mindig jött egy eladott labda, egy pontatlan dobás, amelyből kosarat szerzett a házigazda. A Körmend végül is biztosan hozta a találkozót.

Ezúttal is jól küzdött a ZTE, de az első negyedbeli tíz pontos hátrányát többször lecsökkentette, de fordítania nem sikerült. Az újabb vereség azt jelenti, hogy a felsőházi rájátszásnak végleg búcsút inthet a zalai csapat.

Mathias Zollner, a Körmend vezetőedzője: - Gratulálok csapatomnak, kemény héten vagyunk túl, amelyet jól zártunk. A rangadón kemény csata folyt, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Megérdemelten nyert a Körmend. Sajnos, amikor felzárkóztunk, nem sikerült átlépni a saját árnyékunkat, jött egy-egy hiba. Gratulálok saját csapatomnak is. Láttam már biztató jeleket.