Vezető hírek
Hamarosan elkészül a Zalaegerszeg-Teskánd közötti kerékpárút
Zalaegerszeg és Teskánd rákapcsolódhat a zalalövői (Zala-völgyi) kerékpárútra
De az is lényeges, hogy a városon belül a kerékpárút-hálózat folytonossá váljon, és a hiányzó szakaszok mielőbb megépüljenek. Minderről Domján István, az andráshidai körzet önkormányzati képviselője beszélt a kerékpárút vorhotai szakaszánál rendezett sajtóbejáráson.
Többek között elhangzott: a fejlesztéssel nagy lépést tesz előre a város, mert Zalaegerszeg és Teskánd rákapcsolódhat a zalalövői (Zala-völgyi) kerékpárútra. A Vorhotán, Andráshidán, Szenterzsébethegyen és Teskándon élők pedig biztonságosan megközelíthetik két keréken is a megyeszékhely belvárosát.
A több mint 4 kilométer hosszúságú kerékpáros létesítmény négy szakaszból áll. A fő nyomvonal a Teskánd – Zalaegerszeg közötti szakasz, melyhez 3 kapcsolódó nyomvonal társul: a Teskánd északnyugati ág, az Andráshidai ág és az Ebergényi ág. Emellett 3 darab új híd is készül.
Szak Tibor, a Zalaegerszegi Polgármesteri Hivatal, műszaki osztályának csoportvezetője hozzátette: a beruházás során új közvilágítási hálózat létesül az út mentén, valamint sárga villogó jelzőket is telepítenek, a Hock János úton pedig új csapadékcsatorna épül.
A projekt jó ütemben halad, a Szentmihályfai patakon elkészült az új hídfő, beemelték a vasbeton hídgerendákat, valamint megtörtént a mederburkolás.
Az új kerékpárút várhatóan 2025. június 30-án készül el.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Burkolatfelújítás Zalaegerszegen, a Hoffhalter utcábanÜnnepi kenyérszentelés a zalaegerszegi olai templombanFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátIngyenes egészségnap és szűrés a zalaegerszegi Dísz térenAugusztus 23-án ismét Lecsónap a zalaegerszegi piaconVáltozások a földhivatali ügyfélszolgálatok nyitvatartásábanMegújul az ivóvízhálózat és az útburkolat a zalaegerszegi Építők útjánElső Vergyálomi Versmaraton a zalaszentgróti pincesoronMesterséges Intelligencia alapú nyilvános chatbot szolgáltatást indított a vonyarcvashegyi önkormányzatHárom napig teljes útzár a Gasparich utca egy szakaszán -
rovatunk hírei
Wolfpack 2025 Makettverseny és KiállításArte vita natura - a 32. GébArt Zalaegerszegi Nemzetközi Művésztelep zárókiállításaÉvfolyamtalálkozó a Pannon EgyetemenMúzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállítása top 10
Ideiglenesen láthatók a volt Ruhagyár homlokzatán Brád András divatrajzaiÚj névvel és külsővel folytatja működését a zalaegerszegi bevásárlópark20 évesen már életmentő a fiatal úszómesterFelavatták a Vizslapark gyermekrajz alapján készült zászlajátVárosi séta a 90 évvel ezelőtti Göcseji Hét nyomábanMóra Ferenc-díjban részesült Béres Katalin történész, főmuzeológusKacsatalálkozón járt a zalaegerszegi oldtimer tulajdonosKenyérszentelés, városi ünnepség, falumúzeum napja augusztus 20-ánGöcseji hét 90 címmel Zalaegerszeg első fesztiváljára emlékeznekMegszépülve fogadja a filmkedvelőket az Art Mozi vetítőterme