Vezető hírek
Felavatták Kovács Károly új köztéri szobrát
Polgármesteri szoborpark lesz a Május 1. liget
Az új köztéri alkotás – melyet Béres János szobrászművész készített – a második eleme annak a szoborsétánynak, mely a jövőben Zalaegerszeg egykori polgármestereinek állít emléket. (A tervek szerint egyelőre 1945-ig bezárólag.)
Gyimesi Endre és Béres János
Az eseményen Balaicz Zoltán polgármester mondott köszöntőt, kiemelve, hogy többek között azért állítottak most szobrot Kovács Károlynak, mert eddig csak az emlékművénél (ami valójában a sírköve) róhattuk le tiszteletünket a róla elnevezett téren. Hozzátette: 140 évvel ezelőtt, 1885. május 13-án lett rendezett tanácsú város Zalaegerszeg, és az addigi városbírók helyett megválasztották az első polgármestert Kovács Károly ügyvéd személyében. Tíz éven át, 1895-ig vezette a várost, meghatározó alapokat téve le Zalaegerszeg akkori jelene és jövője érdekében – hangzott el.
Kovács Károly 10 évig vezette a várost
Az avatáson dr. Gyimesi Endre, a város díszpolgára, volt polgármestere mondott beszédet, felelevenítve Kovács Károly munkásságát. Mint fogalmazott: már polgármestersége előtt kiváló szervező és közösségi ember volt, ő vetette fel a rendezett tanácsú várossá válás ötletét is. Akkoriban a fiatal értelmiségiek állították fejlődési pályára a várost, és ebben élen járt az agilis ügyvéd, majd polgármester. Gyimesi Endre ugyanakkor szólt arról is, hogy a sok jó ötlet és beruházás megterhelte a város költségvetését, így Kovács Károly hatalmas adósságot halmozott fel. Ám ezzel együtt is úgy emlékezünk rá, mint aki egy dinamikus fejlődési pályára állította a várost; felépítve a ma is álló jellegzetes középületeket és megteremtve a polgárosodás alapjait.
Galbavy Zoltán, Gyimesi Endre, Vigh László, Rigó Csaba, Balaicz Zoltán, Sifter Rózsa és Béres János az avatáson
A parkban Kovács Károly, és a néhány éve felavatott Czobor Mátyás (1918-36 között volt a város vezetője) szobor között bőven hagytak helyet a kivitelezők, hiszen a kettejük közötti időszakban tevékenykedő polgármesterek portréit is elkészíti majd Béres János.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Diáknapot szerveztek a Deák-technikum tanulóiZEGINFO: Bali Zoltán és Gecse Péter sajtótájékoztatója a közgyűlési döntésekrőlBelvárosi időutazás: Zalaegerszeg 1885-ben Létrejött a ZalaZone AlapítványFejlesztik a közvilágítást a Petőfi utcábanEurópa nap a zalaegerszegi Európa térenParkoló felújítás a Jákum utcábanZalaegerszeg és a biciklizés rajzpályázatGondos tervezés- Gondtalan nyaralás! Hogyan fizessünk a nyaralás alatt?Május 7-től partfal helyreállítás kezdődik a Bozsokihegyi úton -
rovatunk hírei
Teszt cikkEgy idegenbeli siker születettA Zalaszentgrót az élenNB III: egy győzelem, egy vereség top 10
A ballagások napja volt a szerda ZalaegerszegenMegújul a Lottó Ruhaház épülete a zalaegerszegi Deák térenEgészséges Zalaegerszeg: együttműködési megállapodás az önkormányzat és a kórház közöttHolland kerékpáros tanulmányúton járt Bali ZoltánMásodfokú meteorológiai riasztást adtak ki Zala vármegye területéreMosoly, tehetség, elfogadás – így szólt az idei Esély GálaSzakmai nap a könyvtárak jelenkori kihívásairólRetro majális, kutya majális, azálea virágzás ZalaegerszegenA kígyó és az oroszlán címmel jelent meg Szalai Szimonetta első regényeKönyvtári kihívás az olvasás népszerűsítéséért