Vezető hírek
Tudományos Esték 2017-ben is
2017. január 04. szerda, 21:40
Szerző: ZalaMédia
Ősszel indított közös előadássorozatot Tudományos Esték címmel a Göcseji Múzeum és a Zalaegerszegi Televízió. A programsorozat az idei évben is folytatódik.
A múzeum Kisfaludi termében régészek, történészek, néprajzosok tartanak vetítéssel egybekötött, Zala megyéhez kapcsolódó tudományos igényű, ugyanakkor izgalmas és szórakoztató ismeretterjesztő előadásokat.
Legközelebb február 8-án (szerdán) 17.00 órától Marx Mária etnográfus-főmuzeológus tart előadást "Miért nincs göcseji népviselet?" címmel.
További előadások:
Március 1-jén (szerdán) 17.00 órától Dr. Redő Ferenc nyugalmazott régész tart előadást "Salla, a római kori regionális központ" címmel.
Március 22-én (szerdán) 17.00 órától Béres Katalin történész-főmuzeológus tart előadást "Festetics Mária udvarhölgy kalandos élete Erzsébet királyné udvarában" címmel.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Banki, biztosítási jogvita rendezése a bíróságon kívülMunkaerőhiány a turizmusban: eddig idegen megoldásokkal barátkozik a szakmaMegemlékeztek az Európa Napról az Európa térenMi az a Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel?Tízezer az álomhatárZalában közel 2800-an érettségiznek Tánc világnapi találkozóTungsram leépítésekHalálos tűz BoncodföldénGimnáziumi rangsor - 2022 -
rovatunk hírei
Tárlatvezetések, műhelytitkok, koncertekKörforgalom és kerékpárút is épülKözös Mester, eltérő művészi utakKortárs fesztivál és MeseautóAz erdő lakóitól a tájképekigKoncertek, kiállítások és szakrális előadásokVegyeskari évzáró a Szent EfrémmelTörténelmi játékok BagodbanKövetendő példát mutatnak EgerszegFeszt három napon át top 10
Tehermentesítés, kétirányúsítás, parkolókKelta harcos és gazdag női sír is előkerültÁVH székházból börtönmúzeumFöldön, vízen, levegőbenVagyon, élet ne múljon egy belógó ágonZalaegerszegZalaegerszeg és környékeASZTALOSMEZŐGAZDASÁGI SEGÉDMUNKÁSKiállítás a művészeti gimnazisták munkáiból
GALÉRIATOVÁBBI GALÉRIÁK
LAZA MÉDIATOVÁBBI LAZA MÉDIÁK
HETI TÉMA