Vezető hírek
25 év képes krónikája
Most pedig elkészült az ADY25 album, ami szintén a művészeti képzés elmúlt két és fél évtizedének állít emléket. A kötetet – melyet Tóth Norbert, az iskola művésztanára szerkesztett – kedd délelőtt mutatták be az iskolában.
Albumban a művészeti képzés évtizedei
Czigány László igazgató az évfordulóval, és az albummal kapcsolatban érdeklődésünkre elmondta: az Ady-iskolában a rajz- és énektagozatnak már régóta hangsúlyos szerepe volt a képzések között. A rendszerváltozás után aztán mind a szülők, mind pedig a helyi képzőművészek részéről megfogalmazódott az az igény, hogy ne csak általános iskolai, hanem gimnáziumi keretek között is folytatódhasson a művészeti oktatás. Fischer György szobrászművész volt az egyik motorja a művészeti gimnázium megszervezésének; az akkori igazgató dr. Szabó Árpádné is nyitott volt az újításra, a folyamat pedig Garamvölgyi György vezetősége idején teljesedett ki. Persze mindehhez kellett az is, hogy a törvényi feltételek és a minisztériumi háttér meglegyen; 1990 után önálló programmal lehetett hatosztályos képzéseket indítaniuk az iskoláknak.
Az igazgató úgy látja, hogy bár a gimnáziumi képzés (mely művészeti és általános tantervű osztályokat is magába foglal) több formai és tartalmi változáson is átesett az elmúlt 25 évben (például 6 osztályosból 4 osztályos, majd 1+4 osztályos képzés lett) a lényeg nem változott. A szellemiség, illetve az, hogy a képzőművészet iránt érdeklődő gyerekek kiváló művésztanároktól tanulhatnak.
Ami a most megjelent, több mint 100 oldalas albumot illeti: nem egy megszokott évkönyvet szerettek volna összeállítani, hanem egy olyan kiadványt, ami tükrözi az iskola és a képzés szellemiségét. A színes kötet tulajdonképpen a képes krónikája az elmúlt 25 évnek – fogalmazott Czigány László.
A könyvhöz Balaicz Zoltán polgármester, az első gimnáziumi osztály egykori tanulója írt előszót, Czigány László pedig köszöntőt. A kötetben többek között dr. Kostyál László művészettörténésztől, Frimmel Gyula és Nagy Szilvia művésztanároktól olvasható írás, de nemcsak a művészeti, hanem a természettudományi vonal és a sport is képviselteti magát. Az egykori diákok részéről Tóth Petra írt visszaemlékezést „Az én alma materem” címmel. Az album végén pedig az érettségiző osztályok csoportképei is megtekinthető 1997-2016-ig.
A könyv 300 példányban jelent meg, és az iskolában hozzáférhető mindazok számára, akik részesei voltak az elmúlt 25 évnek, vagy érdeklődnek az intézmény története iránt.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit