Vezető hírek
25 év képes krónikája
Most pedig elkészült az ADY25 album, ami szintén a művészeti képzés elmúlt két és fél évtizedének állít emléket. A kötetet – melyet Tóth Norbert, az iskola művésztanára szerkesztett – kedd délelőtt mutatták be az iskolában.
Albumban a művészeti képzés évtizedei
Czigány László igazgató az évfordulóval, és az albummal kapcsolatban érdeklődésünkre elmondta: az Ady-iskolában a rajz- és énektagozatnak már régóta hangsúlyos szerepe volt a képzések között. A rendszerváltozás után aztán mind a szülők, mind pedig a helyi képzőművészek részéről megfogalmazódott az az igény, hogy ne csak általános iskolai, hanem gimnáziumi keretek között is folytatódhasson a művészeti oktatás. Fischer György szobrászművész volt az egyik motorja a művészeti gimnázium megszervezésének; az akkori igazgató dr. Szabó Árpádné is nyitott volt az újításra, a folyamat pedig Garamvölgyi György vezetősége idején teljesedett ki. Persze mindehhez kellett az is, hogy a törvényi feltételek és a minisztériumi háttér meglegyen; 1990 után önálló programmal lehetett hatosztályos képzéseket indítaniuk az iskoláknak.
Az igazgató úgy látja, hogy bár a gimnáziumi képzés (mely művészeti és általános tantervű osztályokat is magába foglal) több formai és tartalmi változáson is átesett az elmúlt 25 évben (például 6 osztályosból 4 osztályos, majd 1+4 osztályos képzés lett) a lényeg nem változott. A szellemiség, illetve az, hogy a képzőművészet iránt érdeklődő gyerekek kiváló művésztanároktól tanulhatnak.
Ami a most megjelent, több mint 100 oldalas albumot illeti: nem egy megszokott évkönyvet szerettek volna összeállítani, hanem egy olyan kiadványt, ami tükrözi az iskola és a képzés szellemiségét. A színes kötet tulajdonképpen a képes krónikája az elmúlt 25 évnek – fogalmazott Czigány László.
A könyvhöz Balaicz Zoltán polgármester, az első gimnáziumi osztály egykori tanulója írt előszót, Czigány László pedig köszöntőt. A kötetben többek között dr. Kostyál László művészettörténésztől, Frimmel Gyula és Nagy Szilvia művésztanároktól olvasható írás, de nemcsak a művészeti, hanem a természettudományi vonal és a sport is képviselteti magát. Az egykori diákok részéről Tóth Petra írt visszaemlékezést „Az én alma materem” címmel. Az album végén pedig az érettségiző osztályok csoportképei is megtekinthető 1997-2016-ig.
A könyv 300 példányban jelent meg, és az iskolában hozzáférhető mindazok számára, akik részesei voltak az elmúlt 25 évnek, vagy érdeklődnek az intézmény története iránt.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Dr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnökeSkribek Alen újra ZalaegerszegenJúnius 28-án Olai Fesztivál a Göcseji FalumúzeumbanCsoportosan elkövetett rablás a ParkerdőbenOrszágos bajnoki címet ünnepelhetett a Kölcsey B33-as kosarascsapataJúlius 5-én ismét Filmzenei koncert a Dísz térenKi kapja az idei Lokálpatrióta Díjat? Július 14-ig várják a szavazatokat50 millió forint a Kossuth utca felújításáraBaloldali ajánlat a választóknak az MSZP részérőlHorgonyt fel, mélyedj el a vitorlásturizmus rejtelmeiben a MATE keszthelyi Georgikon Campusán! -
rovatunk hírei
Lemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaBalatongyörökön gazdag és változatos program várja a vendégeketMackópszichológia: miért vonzódunk a játékmacikhoz?Sokat látott a világból a National Geographic Magyarország szerzője100 ezer hektáron indul el a Bioszféra-rezervátum fejlesztése Zalában, a Mura árterénMozaikok Bagod évezredes történetéből, gazdag római kori leletekkelÁldozópappá szentelték Demeter IstvántNuno Campos irányítja a ZTE FC-t a következő szezonbanNyári szünet a Gazd’asszonyoknál top 10
Lemezfelvétel a Göcseji Falumúzeum Klügel-orgonáján Harmincöt évvel ezelőtt térhettek vissza a ferencesek zalaegerszegi kolostorukbaDr. Sinkó Vilmos maradt a Zalaegerszegi Járásbíróság elnöke