Vezető hírek
Indul a Jókai év
2025. február 23. vasárnap, 17:38
Szerző, fotó: B.K.
200 évvel ezelőtt, 1825. február 18-án született Jókai Mór (Ásvai Jókay Móric) regényíró. 2018 óta ez a dátum a magyar széppróza napjai is.
Az évfordulónak szentelődik az idei irodalmi év, melyre a készülődés elkezdődött mindhárom zalaegerszegi bibliotékában. Felvételünk az Apáczai tagkönyvtárban készült, ahol Jasztrab Istvánné főkönyvtáros rendezgette éppen az író munkáit tartalmazó polcot.
Elmondta, a könyvtárban több mint 20 különböző Jókai kötet várja az olvasókat. Köztük klasszikusok, feldolgozások, többféle sorozat, különböző kiadású könyvek, esetenként még rövidített változatok is. A gyűjtemény legértékesebbje pedig a Nemzeti Könyvtár Sorozaton belül Benyovszky Móric életrajza.
A főkönyvtáros még hozzátette, a Jókaival kapcsolatos ez évi programok jelenleg szervezés alatt állnak.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
Változik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholZalai díjazottak a szombathelyi Szezon tavaszi tárlatonÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseit
GALÉRIATOVÁBBI GALÉRIÁK
LAZA MÉDIATOVÁBBI LAZA MÉDIÁK
HETI TÉMA