Vezető hírek

Őrzi veretlenségét a ZTE NKK

2023. október 31. kedd, 14:14
ZalaMédia
Az Amatőr kosárlabda NB I-es a bajnokság negyedik fordulójában a Debrecen együttesét fogadta a ZTE NKK. A hazaiak már az első félidőben megalapozták sikerüket, amit a nagyszünet után meg is erősítettek és magabiztosan nyertek.

Három perc elteltével 12-0-át mutatott az eredményjelző a ZTE NKK javára. Vendég időkérés után erőre kapott a DEAC és 14-10-re feljöttek. Sikerült ritmust váltani a ZTE NKK-nak és a negyed végére visszaált a tíz pont körüli különbség (26-17). A második negyedben tovább tartott a hazaiak lendülete és védekezésben is feljavultak a lányok és mindössze 9 pontot engedtek ellenfelüknek (47-26).

A nagyszünet után a vendégeknek voltak jó pillanataik, de nem tudtak húsz pontnál közelebb kerülni. A hazaiak vezetőedzője, Rózsás Gábor az előny tudatában bátran cserélgette játékosait. A záró negyedben már csak a különbség volt kérdéses. A ZTE NKK-ban mindenki pályára léphetett, többen első felnőtt pontjaikat szerezték. A vége magabiztos, 93-59-es győzelem, amivel megőrizte a hazai pálya veretlenségét a ZTE NKK.

ZTE NKK- DEAC 93-59 (26-17, 21-9, 21-17, 25-16)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Esztergályos, Bognár

ZTE NKK: Kovács 31/15, Óházy 7/3, Szórád 10/6, Ács 5, Jurkó 12, csere: Kiss 2, Csalló 3/3, Horváth Fru. 8, Kocsárdi 7/3, Jagodics 5, Péterfi 3. edző: Rózsás Gábor

DEAC: Holinka-Miklós 7/3, Baczuk 4, Gaál 8/6, Kenyeres 26/6, Futó 5/3, csere: Balassa 6, Kovács 2, Király, Szabó 1. edző: Mezei Dóra