Archivum
Gyermekfelügyelőként dolgozhattak
Roma származású nőket gyermekfelügyelőként foglalkoztatott a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Zala Megyei Kirendeltsége egy uniós pályázatnak köszönhetően. A nők először képzésen vettek részt, amit 5 + 1 hónapos foglalkoztatás követett öt intézményben, melyek egyenként 2,5 millió forintos támogatást fordíthattak a projekt megvalósítására.
Roma származású nők képzése és foglalkoztatása
a bentlakásos gyermekintézményekben
Györe Edina igazgató a Zala Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálatában tartott sajtótájékoztatón elmondta, a gyermekfelügyelők zalaegerszegi gyermekotthonban, a csácsi lakásotthonban, a nagykanizsai és nagyrécsei gyermekotthonokban valamint a zalaszentlászlói lakásotthonban végezhették munkájukat. Mivel a gyerekek jelentős többsége roma származású, egyik feladatuk a roma kultúra és hagyományok átadása volt. Az igazgató hangsúlyozta az esélyegyenlőség fontosságát, és jelezte, ha lesznek üres álláshelyek valamely intézményben, azokat felkínálják a projektben foglalkoztatottak számára.
Vigh László országgyűlési képviselő az ipar több területét érintő munkaerőhiánnyal kapcsolatban arról beszélt, hogy a roma származásúakat jobban meg kell szólítani, mert az ő munkájukra is szükség van. Kiemelte a projekt jelentőségét a tekintetben, hogy roma nőknek adott képzési és munkalehetőséget, akik valamennyien megállták helyüket.
Vajda László, a megyei közgyűlés nemzetiségi bizottságának elnöke azt hangsúlyozta, hogy a roma emberek számára az egyetlen járható út a munka világa. A roma társadalom felemelkedéséért azonban még sokat kell tenni az illetékeseknek az oktatás, a foglalkoztatás, az egészségügy és a lakhatás területén. Mint mondta, még nagyon sok a nyomortelep, ezért is szerencsés, hogy a bentlakásos otthonokban igyekeznek mindent megadni a gyerekeknek, ami fejlődésükhöz kell.
Magyari Attila, a Zala Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatója a projekt legfőbb üzenetének nevezte, hogy a munkaerőpiacon gyakorta diszkriminációval sújtott emberek részesülhettek képzésben és foglalkoztatásban. A bentlakásos otthonokban fontos feladat a gyermekek erkölcsi, szellemi és testi fejlődésének biztosítása. A projektben foglalkoztatottakat ebbe a tevékenysége tudták bevonni, ami hasznos tapasztalatokat nyújtott mindenki számára.
A rendezvényen zenés-táncos műsorral kedveskedett az intézmény három kis lakója.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
80.000 forintért kellett meghalnia - Nyitott porták, nyitott szívek - Tavaszi portanyitogató a Zala-völgyébenTöbb zalaegerszegi helyszínen ültettek fát a VG Kft. munkatársaiVáltozik a zalaegerszegi helyi autóbusz-közlekedés április 26-tólA Fidesz-KDNP frakció a legfontosabb közgyűlési döntésekrőlTojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá ideje -
rovatunk hírei
Írások szerelemről, szőlőrőlFejezetek Zalaegerszeg évszázadaibólLúdláb a Pontházban, krémes a BáránybanAmiről a sírkertek mesélnekSzulejmán újra meghódítja hazánkat?Szüleink, nagyszüleink iskolájaCsaládi dokumentumokat vár a levéltárNemcsak a diktátor, a rendszer is rosszKözel kerülni a tárgyakhozKonzervatív ízlés, könnyed szórakozás top 10
A ballagások napja volt a szerda Zalaegerszegen